10 savjeta dermatologa za ljetnu njegu kože

Svako godišnje doba dolazi s različitim okolišnim uvjetima koji na ovaj ili onaj način mogu utjecati na vašu kožu. Stoga, ako se želite što bolje brinuti o svojoj koži, svoju rutinu morate malo prilagoditi godišnjem dobu.

Serološka dijagnostika

Poliklinika Magnolija u svojoj lepezi medicinskih usluga od sada ima i serološku dijagnostiku.

PCR testiranje dostupno u poliklinici Magnolija

Od dana 4.2.2022. u poliklinici Magnolija moguće je napraviti PCR testiranje na SARS-CoV-2 .

EEG (Elektroencefalogram)

Elektroencefalogram (EEG) je snimanje moždane aktivnosti. Tijekom ovog bezbolnog testa, mali senzori su pričvršćeni na vlasište kako bi pokupili električne signale koje proizvodi mozak.

Ginekološki ultrazvuk

Ultrazvuk u prenatalnoj dijagnostici (ginekološki ultrazvuk) i u cjelokupnom porodništvu zauzima važno mjesto jer pomaže da se u trudnoći otkriju kongenitalne malformacije ploda, učini adekvatna procjena rasta fetusa i omogući aktivni nadzor i praćenje trudnoće.

Color Doppler

Radi se o posebnoj ultrazvučnoj metodi kojom se analizira protok krvi unutar krvnih žila u različitim dijelovima tijela.

Što je alergijski dermatitis i što ga uzrokuje?

Alergijski kontaktni dermatitis je oblik dermatitisa/ekcema uzrokovan alergijskom reakcijom na materijal, koji se naziva alergen, u dodiru s kožom.

Što je krioterapija i kako djeluje?

Krioterapija koristi temperature ispod nule za liječenje svega, od bradavica do raka – ali što je zapravo uključeno? Pogledati ćemo uobičajene namjene i kako funkcionira.

Color Doppler ultrazvuk abdomena

Color Doppler ultrazvuk abdomena je siguran i bezbolan postupak koji koristi zvučne valove kako bi "vidjeli" unutar vašeg tijela.

Uzroci, čimbenici rizika i prevencija raka pluća

Saznajte o čimbenicima rizika za rak pluća i što biste mogli učiniti kako biste smanjili rizik.

Rak pluća i njegove vrste

Postoje različite vrste raka pluća. Važno je znati koji tip imate jer utječe na mogućnosti liječenja i izgled (prognozu).

Što je anoskopija?

Anoskopija je postupak koji koristi malu cijev zvanu anoskop za pregled sluznice vašeg anusa i rektuma.

Rak debelog crijeva

Rak debelog crijeva je vrsta raka koja počinje u debelom crijevu. Debelo crijevo je završni dio probavnog trakta.

Polipektomija

Polipektomija je minimalno invazivna procedura u kojoj zdravstveni radnici uklanjaju abnormalne izrasline tkiva, nazvane polipi , iz unutrašnjosti vašeg debelog crijeva .

Ezofagogastroduodenoskopija (EGD)

Ezofagogastroduodenoskopija (EGD) je endoskopski postupak koji vašem liječniku omogućuje pregled jednjaka, želuca i dvanaesnika (dio tankog crijeva).

Fibroadenom dojke

Fibroadenom dojke, radi se o najčešćem benignom tumoru dojke bez potencijala prelaska u rak dojke.

Ciste dojki

Ciste dojki  radi se o pojavi šupljina unutar tkiva dojki ispunjenim tekućinom.

Infekcija dojke, mastitis

Infekcija dojke, mastitis, nastaje najčešće u periodu dojenja i klinički se manifestira kao bolna, crvena i otečena dojka.

Iscjedak iz bradavice dojki

Iscjedak iz bradavice dojki dojke u vrijeme kada žena ne doji ili nije trudna u bilo kojem dobu u životu nije normalna pojava.

Ciste / tumori / jajnika

Većina cističnih tvorbi jajnika (cista jajnika, tumori jajnika) su dobroćudne tvorbe, međutim neke od njih mogu biti maligne.

eu-poliklinika.webp