Bartolinijeva žlijezda

Bartolinijeva žlijezda predstavlja jednu od najvažnijih žlijezda u spolnom /seksualnom/ životu žene jer je odgovorna za ovlaživanje sluznice spolovila tijekom spolnog odnosa.

Ciste Bartolinijeve žlijezde, apscesi Bartolinijeve žlijezde i druge tumorske mase u tom području mogu značajno utjecati na kvalitetu života žene. Bol i oticanje u području vanjskog spolovila može narušiti svakodnevno funkcioniranje – nemogućnost sjedenja, hodanja i spolnog odnosa. Dijagnoza navedenih poremećaja je klinička – potreban je stručan ginekološki pregled.

U ginekološkoj ambulanti Poliklinike Magnolija moguće je trenutačno rješenje simptoma – uz lokalnu anesteziju učini se incizija ciste Bartolinijeve žlijezde što dovodi do trenutačnog olakšanja stanja. Preporučamo i svakoj pacijentici dodatno uzimanje antibiotika (ovisno o slučaju) kako bi se spriječila pojava sekundarne infekcije koja dovodi do ponovnog nastajanja ciste. Kontrolni pregledi su nužni kako bi se gnojni sadržaj ciste do kraja izdrenirao i kako bi estetski kriteriji bili zadovoljeni.

Također i ostala stanja i ginekološke probleme /o čemu možete čitati na našem blogu/ možete s povjerenjem riješiti na jednom mjestu u Poliklinici Magnolija.