Upala vrata maternice (cervicitis)

Upala vrata maternice najčešće nastaje kao posljedica spolno prenosivih bolesti.

Najčešći simptomi su neugodan vaginalni iscjedak, učestalo mokrenje, bolno mokrenje, bol tijekom spolnog odnosa, krvarenje poslije spolnog odnosa ili kombinacija navedenih simptoma. Nažalost, većina žena u početku nema simptome ili imaju neplodnost i spontani pobačaj nerazjašnjenog uzroka.

Poliklinika Magnolija sadrži sve potrebne dijagnostičke i terapijske opcije za prepoznavanje i tretman ovog patološkog stanja:

• pouzdana laboratorijska dijagnostika
  • ultrazvuk
  • video kolposkopija
  • LETZ biopsija /konizacija/: riječ je o relativno jednostavnom i poštednom operacijskom postupku kojim se djelomično / LETZ biopsija / ili u cijelosti /LETZ konizacija / odstranjuju manji ili veći izmijenjeni dijelovi tkiva vrata maternice koji se šalju na patohistološku analizu. Obavlja se primjenom posebnih niskovoltažnih električnih omči različitih dimenzija u ovisnosti o veličini promjena vrata maternice. Ova vrsta zahvata ima istovremeno i dijagnostičku i terapijsku svrhu u tretmanu premalignih promjena vrata maternice /CIN II, III/. Zadnje vrijeme se izvodi češće od klasične konizacije jer se LETZ konizacijom održava duljina grlića maternice što u puno manjem broju slučajeva sprječava pojavu preranog otvaranja ušća maternice u trudnoći.

Sve nabrojane procedure dijagnostičke obrade i operacijskog liječenja patoloških promjena vrata maternice možete obaviti na jednom mjestu-ginekološkoj ordinaciji Poliklinike Magnolija.